KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 14193451
nr 1419 3451
Helmer Avasalu
(1908-2000), Sverige
Svampar. Signerad, daterad 1997. Blandteknik, bildmått: 12x12, yttermått inklusive ram: 23x23 cm
Helmer Avasalu, estnisk-svensk konstnär född 1908 i Martna, Estland, död 2000 i Södertälje.
Utrop:
400 kr
måndag 20 september 2021
kl 20:59:16
Helmer Avasalu
Läs mer om Helmer Avasalu